Race: 9th November 2014
Venue: Bellahouston Park
Results:
U15 Girls:
- 1 Erin Wallace (Giffnock North) 07:01
- 2 Eloise Walker (Edinburgh AC) 07:07
- 3 Kate Gallagher (Central AC) 07:09
- 12 Louise McCullagh (Fife AC) 07:43
Team results: 1 Giffnock North, 2 Central AC, 3 Lasswade AC
U15 Boys:
- 1 Adam Scott (Fife AC) 06:24
- 2 Euan Boyle (Fife AC) 06:32
- 3 Jamie Burns (Shettleston) 06:33
- 6 George Rees (Fife AC) 06: 37
- 38 Craig Morris (Fife AC) 07:18
Team results: 1 Fife AC, 2 Giffnock North, 3 Kilbarchan
U17 Women:
- 1 Laura Stark (Kilbarchan) 10:38
- 2 Gillian Black (Victoria Park Glasgow) 10:50
- 3 Kirstin Oakley (Ayr Seaforth) 11:08
- 13 Ailsa Cruickshanks (Fife AC) 11:51
Team results: 1 Corstorphine AAC, 2 Ayr Seaforth, 3 Law District AAC
U17 Men:
- 1 Josh Kerr (Edinburgh AC) 09:24
- 2 Ben Greenwood (Perth) 09:28
- 3 Iain Davies (Central AC) 09:30
- 14 Jamie Ingledew (Fife AC) 09:55
- 15 Tristan Rees (Fife AC) 09:56
- 37 Sam Fernando (Fife AC) 10:47
- 41 Ryan Brocklebank (Fife AC) 11:05
Team results: 1 VP Glasgow, 2 Central AC, 3 Dundee Hawkhill
U20 Women:
- 1 Kathryn Gillespie (Central AC) 14:35
- 2 Catriona Graves (Garscube) 14:53
- 3 Stephanie Pennycook (Edinburgh Uni H&H) 15:02
- 4 Annabel Simpson (Fife AC) 15:11
- 22 Kerry Gibson (Fife AC) 17:34
U20 Men:
- 1 Euan Gilham (Kilbarchan) 12:30
- 2 Gavin McArdle (Kilbarchan) 12:34
- 3 Jonny Glen (Inverclyde) 12:34
- 34 Ronan McKinstray (Fife AC) 14:59
Senior Women:
- 1 Rhona Auckland (Edinburgh Uni H&H) 13:38
- 2 Madeline Murray (Edinburgh AC) 13:48
- 3 Laura Muir (Dundee Hawkhill) 13:55
- 5 Megan Crawford (Fife AC) 14:25
- 14 Helen Sharpe (Fife AC) 15:05
- 15 Jenny Tan (Fife AC) 15:07
- 18 Katie Jones (Fife AC) 15:27
- 21 Sophie Mullins (Fife AC) 15:30
- 25 Jennifer Kibble (Fife AC) 16:04
- 29 Amie McKimmie (Fife AC) 16:14
Team results: 1 Central AC, 2 Edinburgh Uni H&H, 3 Fife AC
Senior Men:
- 1 Andrew Butchart (Central AC) 12:03
- 2 Dan Mulhare (Inverclyde AC) 12:10
- 3 Tewolde Mengisteab (Shettleston) 12:13
- 146 Kenny Anthony (Fife AC) 15:50
- 147 Dan Newman (Fife AC) 15:52
- 186 Ruwan Fernando (Fife AC) 17:08
Team results: 1 Inverclyde AC, 2 Central AC, 3 Corstorphine AAC