Race: 24th January 2004

 

Pos Team Runners 1 Leg 1 Runner 2 Leg 2 Total 2 Runners 3 Leg 3 Total 3 Runner 4 Leg 4 Overall
1 Lothian A D Simmons & A Merdes 00:40:59 G Ackland 00:29:19 01:10:18 A Kitchin & T Lenton 00:54:12 02:04:30 R Milne 00:39:55 02:44:25
2 Ochil Young Guns D Murray & J Clark 00:41:50 A Anthony 00:28:36 01:10:26 I Wellock & S Simpson 01:00:21 02:10:47 C Walker 00:37:26 02:48:13
3 Fife A T Scott & N Young 00:41:42 M Mitchell 00:31:11 01:12:53 A Davis & I Overton 00:58:50 02:11:43 H McKay 00:39:38 02:51:21
4 Pitreavie A P Belcher & D Smith 00:40:30 J Newsom 00:26:19 01:06:49 B Davie & C Watson 01:06:21 02:13:10 N Cunningham 00:38:19 02:51:29
5 Carnethy A S Whitlie & A Ward 00:36:08 M Johnston 00:26:13 01:02:21 G MacInnes & A Anderson 01:11:48 02:14:09 L Ottermoller 00:37:27 02:51:36
6 Cosmic A open 00:42:01 D Whitehead 00:25:50 01:07:51 01:02:45 02:10:36 00:43:25 02:54:01
7 Fife Vets S Knowles & L Anderson 00:42:22 R Mill 00:30:11 01:12:33 M Laing & D Anderson 01:04:11 02:16:44 B Aitken 00:39:20 02:56:04
8 Shettleston A P Walder & I Lewis 00:39:07 D Cummins 00:28:59 01:08:06 J Lennox & B Rattray 01:09:52 02:17:58 J McKay 00:39:05 02:57:03
9 Shettleston Vets D Crowe & D McGonigle 00:36:03 E Burns 00:38:40 01:14:43 M Patterson & A Davenhill 01:03:44 02:18:27 P Carton 00:41:15 02:59:42
10 Ochil Old Gits P Buchanan & R McCraw 00:41:44 J Stevenson 00:30:35 01:12:19 J Gallacher & R Watson 01:01:57 02:14:16 V Crampton 00:45:56 03:00:12
11 Fife B S Moffat & A Bagnall 00:49:02 I Poolman 00:33:28 01:22:30 G Thomson & N Fowler 01:03:09 02:25:39 J Murdoch 00:41:48 03:07:27
12 HBT mixed D McDonald & J Smith 00:48:55 C Thomas 00:40:42 01:29:37 D Baker & M Clark 00:55:46 02:25:23 D Wright 00:43:04 03:08:27
13 EZ Carnegie Vets J Lang & A Macauley 00:46:59 S Bennett 00:29:01 01:16:00 T Bone & D McGarry 01:10:34 02:26:34 I Johnston 00:43:54 03:10:28
14 Westerlands B G Robinson & M MacLeod 00:43:47 D Reid 00:30:36 01:14:23 J Donnelly & S Gorgas 01:16:10 02:30:33 J Slowe 00:40:01 03:10:34
15 Lomond HR A J Hardy & D McLean 00:48:23 E McIllraith 00:29:05 01:17:28 G Pryde & N Martin 01:07:32 02:25:00 D Jublonski 00:48:00 03:13:00
16 Dundee HH A D McDonald & S Mason 00:43:54 C Love 00:31:58 01:15:52 A Wilson & G Watson 01:17:04 02:32:56 N Gunstone 00:40:27 03:13:23
17 Kinross RR A male W Rennie & J Dobson 00:43:58 D Batchelor 00:37:20 01:21:18 I Parlin & P Buchanan 01:04:42 02:26:00 R Shah 00:47:55 03:13:55
18 Wee County A T Andrews & D Killin 00:47:27 M Quinn 00:31:59 01:19:26 S Pask & M Thomson 01:13:10 02:32:36 D McAra 00:41:22 03:13:58
19 EZ Carnegie mixed A West & I Armstrong 00:50:37 R Cunningham 00:29:54 01:20:31 S Legge & F Thompson 01:12:48 02:33:19 I Patterson 00:43:51 03:17:10
20 Beacon Runners M MacFie & D Lyon 00:51:47 A Bowman 00:33:52 01:25:39 S Wombswell & G Lees 01:07:29 02:33:08 M Wombwell 00:44:10 03:17:18
21 Pitreavie B J Turner & D Simpson 00:47:16 R Shepherd 00:33:39 01:20:55 D Gray & E Whyte 01:13:11 02:34:06 T Thompson 00:43:14 03:17:20
22 Fife Juniors F Scott & D McLachlan 00:50:38 J Buchan 00:33:48 01:24:26 A Evans & T Ross 01:07:37 02:32:03 M Harley 00:46:26 03:18:29
23 Standard Life A A Brown & B Hall 00:42:14 B Smith 00:28:28 01:10:42 K Smith & B Devoy 01:21:28 02:32:10 N Dickson 00:47:20 03:19:30
24 Carnethy B R Stout & A Spenceley 00:40:18 T Westbury 00:33:10 01:13:28 G Carracher & B Connor 01:25:50 02:39:18 A Patience 00:43:04 03:22:22
25 The Lost Boys N McCollom & S Hunter 00:49:06 N George 00:34:53 01:23:59 B McGuire & MMcCullagh 01:08:14 02:32:13 A Blakey 00:51:31 03:23:44
26 Dundee HH B D Hanlon & D Mitchell 00:44:10 S Kerr 00:34:37 01:18:47 A Stewart & C Love 01:19:29 02:38:16 S Cromar 00:48:36 03:26:52
27 EZ Carnegie male S Greer & A Cockburn 00:50:07 C Reid 00:33:01 01:23:08 P Smithard & G Murdoch 01:15:50 02:38:58 M Cowie 00:48:06 03:27:04
28 Fife G R McLachlan & A McGuire 00:46:34 C Fox 00:39:06 01:25:40 J McPherson & A Tri 01:11:48 02:37:28 R Graham 00:51:54 03:29:22
29 Westerlands Ladies A M Calder & A Talbot 00:50:13 L Horton 00:36:25 01:26:38 E Scott & C Menhennet 01:13:25 02:40:03 K Van Der Toorn 00:49:39 03:29:42
30 Dundee RR A D Stewart & R Davidson 00:42:31 J Groark 00:32:18 01:14:49 A Lawson & M Geoghegan 01:19:02 02:33:51 T McParland 00:56:00 03:29:51
31 Fife C B Peachey & R Forester 00:54:11 A Barker 00:34:58 01:29:09 J McFarlane & R Shaw 01:14:07 02:43:16 J Lumsden 00:46:47 03:30:03
32 Carnethy Vets B Waldie & J Blair-Fish 00:43:04 W Gibson 00:33:43 01:16:47 R Morris & B Howie 01:26:32 02:43:19 C Pritchard 00:47:21 03:30:40
33 Cosmic B Vets 00:53:57 00:36:57 01:30:54 01:16:32 02:47:26 00:55:22 03:42:48
34 Carnethy Ladies A M Stewart & A Nimmo 00:50:09 T Brindley 00:28:23 01:18:32 J Tait & M Creber 01:39:03 02:57:35 K Jenkins 00:47:09 03:44:44
35 Fife D D Bee & G Barker 00:52:03 L Rhone 00:37:18 01:29:21 A Meiklejohn & D Robertson 01:24:20 02:53:41 C Clark 00:52:40 03:46:21
36 Wee County B S Dunn & W Holburn 00:44:20 R McKenzie 00:42:54 01:27:14 G McNeil & J Woods 01:24:35 02:51:49 P Dunn 00:56:43 03:48:32
37 Kinross RR B mixed S Kinnear & M Pettinger 01:03:13 G Malcolm 00:41:20 01:44:33 J Dobson & E Barclay 01:17:31 03:02:04 P Malley 00:54:40 03:56:44
38 Fife E B Allison & B McNally 00:59:44 A Lees 00:46:30 01:46:14 D Shepherd & E Nachmann 01:16:50 03:03:04 S Aitken 00:54:06 03:57:10
39 Fife mixed M Hogg & I Pennycook 01:00:03 C Sinclair 00:36:38 01:36:41 J Taylor & S Biggar 01:38:48 03:15:29 C Duncan 01:00:33 04:16:02
40 Beacon R ladies A MacFie & J Bowman 01:04:17 G McKelvie 00:37:36 01:41:53 S Lees & J McWhinnie 01:36:19 03:18:12 S Barbour 00:58:19 04:16:31
41 Fife ladies L McLachlan & L Gamble 01:00:02 K McGregor 00:52:22 01:52:24 L Burt & M Bateman 01:34:58 03:27:22 M McLaren 00:50:48 04:18:10
42 Lomond HR B R Gatehouse & B Beveredge 00:49:21 R Stenhouse 00:37:05 01:26:26 A Graham & D Osborne 02:03:14 03:29:40 H Coburn 00:49:07 04:18:47
43 Fife junior female M Stone & J Tan 00:59:32 F Bracegirdle 00:49:30 01:49:02 K Stone & J Kibble 01:33:47 03:22:49 C Legge 00:56:42 04:19:31
44 Team with no name A Marshall & P Haslett 00:58:39 Z McFarlane 00:52:23 01:51:02 C McGoldrick & S MacFarlane 01:37:12 03:28:14 K Postlethwaite 01:06:25 04:34:39
45 Dundee RR C T Morgan & M Taggart 01:04:37 S Brown 00:52:45 01:57:22 A McLeod & I Muir 01:50:33 03:47:55 K McLeod/D Fields 00:55:38 04:43:33
46 Fife F F Cation & G Duncan 01:00:32 B Mustard 00:48:15 01:48:47 M Kuzyszyn & A Robertson 01:58:12 03:46:59 G Bennison 00:57:39 04:44:38
47 Wee County ladies A Aitken & J Binnie 01:11:08 C Strain 00:46:15 01:57:23 L Stother & J McAdam 01:45:48 03:43:11 L Harding 01:02:56 04:46:07
48 Carnethy ladies B J Anderson & H Spenceley 01:05:54 M Shiell 00:43:48 01:49:42 M Forrest & P Drouet 02:13:22 04:03:04 A Powell 00:56:56 05:00:00
49 Westerlands ladies B M Scott & I Coombs 01:02:39 P McLaughlin 00:55:40 01:58:19 G Irvine & H MacPherson 02:04:40 04:02:59 V Brunton 00:57:01 05:00:00