Race: 27th January 2007

 

Pos No. Team Cat. Runners 1 Leg 1 Runner 2 Leg 2 Total 2 Runners 3 Leg 3 Total 3 Runner 4 Leg 4 Overall
1 87 Carnethy HRC Male “A” MS Adrian Davis & Simon Peachy 00.37.26 Mark Johnston 00.25.04 01.02.30 Adam Ward & Stuart Whitlie 00.57.15 01:59:45 Lars Ottemoller 00:27:39 02:27:24
2 35 Carnegie Harriers Senior 1 MS John Hargrieves & Tommy Lawrence 00.37.20 Andy Symonds 00.24.23 01.01.43 Sandy Bennet & Richie Cunningham 00.59.27 02:01:10 Lewis Lawson 00:28:46 02:29:56
3 50 Ochil Young Guns MS Alastair Anthony & Ian Wellock 00.35.25 Nick Leslie 00.26.43 01.02.08 Stuart Simpson & Paul Fettes 01.05.02 02:07:10 Ross Houston 00:28:04 02:35:14
4 58 Westerlands “A” MS Chris Upson & Manuel Gorman 00.38.11 Scott McKendrick 00.29.11 01.07.22 Damon Rodwell & David Riach 01.03.06 02:10:28 Brian Bonnyman 00:29:20 02:39:48
5 2 Fife Men Vets MV Jez Tomlinson & Brian Cruickshank 00.38.11 John Kay 00.27.19 01.05.30 Terry Mitchell & Tom Scott 01.04.58 02:10:28 John Thomson 00:29:56 02:40:24
6 72 Bellahouston RR MS Ken MacMahon & Marcos Sanz 00.40.26 Scott Kennedy 00.28.03 01.08.29 Andy Birnie & Colin McGill 01.05.42 02:14:11 Kenny Richmond 00:27:31 02:41:42
7 89 Carnethy HRC Male Vets MV Andrew Patience & Mick James 00.44.02 Willie Mykura 00.28.47 01.12.49 Steven Fallon & Mark James 01.03.12 02:16:01 Garry MacInnes 00:29:40 02:45:41
8 52 Ochil Old Gits MV David Scott & Dave Murray 00.42.21 Euan Mackay 00.27.23 01.09.44 Andrea Priestley & John Stevenson 01.05.16 02:15:00 Ron McCraw 00:31:37 02:46:37
9 70 SLAC MS Cameron Burt & Derek Paton 00.43.50 Bruce Hall 00.30.25 01.14.15 Bruce Smith & Richard Martin 01.00.50 02:15:05 Robert Hendry 00:32:04 02:47:09
10 66 Rattlin' Roarin' HBT MS Duncan Baker & Geoff Simpson 00.45.45 Murray Strain 00.24.45 01.10.30 Jamie Thin & Stewart Barrie 01.09.49 02:20:19 Ray Ward 00:27:34 02:47:53
11 1 Fife Men “A” MS Ian Poolman & Nigel Fowler 00.45.45 Neil Young 00.28.17 01.14.02 Andrew Brierley & Alex Jones 01.03.45 02:17:47 Bryce Aitken 00:30:18 02:48:05
12 27 Shettleston Harriers Vets. MV Des Crowe & Dermot McGonigle 00.40.18 Eddie Burns 00.36.57 01.17.15 Malcolm Patterson & Dave Cummins 01.00.10 02:17:25 John Duffy 00:30:54 02:48:19
13 75 Corstorphine AAC Team “A” MS Grant Wilkie & Bryan Clark 00.42.01 Alex Cummings 00.27.23 01.09.24 Tim Norwood & Patrick Roux 01.09.40 02:19:04 Dave Law 00:31:19 02:50:23
14 28 Shettleston Harriers “A” MS Alistair Brunton & Iain Macfarlane 00.43.18 Jethro Lennox 00.23.59 01.07.17 Robert Monro & David Parker 01.15.02 02:22:19 Martin Graham 00:28:57 02:51:16
15 94 Dundee Hawkhill Senior MS Ewan Glassey & Graham Stewart 00.41.00 Alasdair Main 00.33.45 01.14.45 Stephen Mason & Craig Love 01.07.37 02:22:22 John Castle 00:28:55 02:51:17
16 73 Central AC 1 MS Liam McCabe & Hugh Kerr 00.44.03 Barry Sturrock 00.31.21 01.15.24 Phil Williams & Dougie Flynn 01.04.06 02:19:30 Gordon Adam 00:31:55 02:51:25
17 46 Cosmic Hill Bashers “A” MS Jonathon Bellarby & Rob Brooks 00.43.34 Colin Lamour 00.30.46 01.14.20 Tim Nash & Bob Sheridan 01.07.13 02:21:33 Keith Varney 00:29:57 02:51:30
18 77 G.U.H.H. MS Rory Scott & John Pearman 00.46.25 Gavin Law 00.29.41 01.16.06 Peter Swede & Angus Maclauchlan 01.08.16 02:24:22 Andy Douglas 00:27:33 02:51:55
19 33 Strathearn Harriers Men MS Phil Mestecky & Daniel Mestecky 00.46.29 Peter MacDonald 00.29.51 01.16.20 Will Manners & Digby Sym 01.03.15 02:19:35 Simon Wake 00:32:59 02:52:34
20 49 Edinburgh University H&H MS Rupert Nash & David Kortewels 00.44.31 Alistair Marshall 00.29.34 01.14.05 Duncan Coombs & Huw Jones 01.04.49 02:18:54 William Bailey 00:33:54 02:52:48
21 44 Lothian Mixed Mix Helen Murray & Gillian Godfree 00.44.51 Shona Mackie 00.36.23 01.21.14 Ross Milne & Graeme Ackland 01.02.30 02:23:44 Dan Halliday 00:29:57 02:53:41
22 88 Carnethy HRC Male “B” MS Russell Stout & Shane Bouchier 00.45.25 Willie Gibson 00.32.52 01.18.17 Mark Higginbottom & Jon Ascroft 01.00.25 02:18:42 Colin Wilson 00:36:02 02:54:44
23 45 Giffnock North MS Jim Galbraith & Gerry McNamee 00.45.51 Norman Galbraith 00.27.55 01.13.46 Stuart Walker & Derren Thomson 01.12.57 02:26:43 David Phee 00:28:17 02:55:00
24 69 Deeside Runners Mixed MS Sarah Dunn & Ruth Mackenzie 00.44.40 Kathy Dale 00.40.13 01.24.53 Jonathan Musgrave & Dan Gooch 00.58.37 02:23:30 David Hirst 00:31:36 02:55:06
25 38 Carnegie Harriers Veteran 1 MV George Murdoch & Neil Campbell 00.46.30 Alan Cockburn 00.29.25 01.15.55 Peter Humphreys & Ian Stewart 01.09.35 02:25:30 Peter Simpson 00:30:31 02:56:01
26 42 City of Edinburgh MS Hugh McInnes & Collin Williams 00.51.35 Graham Beal 00.26.30 01.18.05 Tim Darlow & Andy Laycock 01.10.36 02:28:41 Grant Stewart 00:27:23 02:56:04
27 8 Fife Men “B” MS Steve Guthrie & Charlie Herd 00.45.45 Steve Clark 00.30.04 01.15.49 Allan Wilson & Neil Martin 01.10.24 02:26:13 Bill Smith 00:30:38 02:56:51
28 9 Fife Men “C” MS Mark Cooper & Graham Kirby 00.43.50 Ryan Ritchie 00.30.05 01.13.55 Mike Mitchell & Andy Howett 01.11.30 02:25:25 Michel Chateau 00:31:44 02:57:09
29 51 Ochil Young Guns Too MS Robin Watson & Jamie Stevenson 00.44.02 Brad Connor 00.28.41 01.12.43 Pete Buchanan & John Gallagher 01.11.12 02:23:55 Sean MacFarlane 00:33:40 02:57:35
30 91 Pitreavie AAC “A” MS Barry McCleary & Kevin Davie 00.53.09 Barry Davie 00.32.41 01.25.50 Cameron Watson & Steve Irwin 01.03.12 02:29:02 Nigel Cunningham 00:28:49 02:57:51
31 68 Deeside Runners Men MS David Sullivan & Roelf Dijkhuizen 00.46.10 Calum Coombs 00.31.30 01.17.40 Owen Bass & Gavin Miles 01.04.57 02:22:37 Ben Preece 00:35:46 02:58:23
32 60 Westerlands Vets. “A” MV David Rogers & Murdo MacLeod 00.46.44 Hamilton Semple 00.34.07 01.20.51 Don Reid & Trevor Richens 01.07.02 02:27:53 Dave Calder 00:31:22 02:59:15
33 11 Fife Men “E” MS Marc Capon & Eddie Sanders 00.47.58 Chris Dibben 00.31.16 01.19.14 Vinny Booth & Bill Fairmaner 01.00.26 02:19:40 Ron Mill 00:39:38 02:59:18
34 82 Anster Haddies “A” MS Kevin Brereton & Alex Anderson 00.50.00 Neil Smith 00.27.49 01.17.49 David Burgess & Ian Mills 01.04.01 02:21:50 Bill Simpson 00:37:32 02:59:22
35 95 Dundee Hawkhill Vets. MV Dave Hanlon & Peter Fox 00.43.29 Phil Forte 00.32.36 01.16.05 John Osborne & Mike Galloway 01.12.13 02:28:18 Steve Borland 00:31:09 02:59:27
36 71 Bellahouston RR Ladies FS Emma Birnie & Jo Jefferies 00.47.10 Elke Schmitt 00.27.54 01.15.04 Helen Palmer & Iona Robertson 01.12.22 02:27:26 Helen Stuart 00:32:08 02:59:34
37 41 The Lost Boys MS Barry McGuire & John Harper 00.42.54 Nial McCollum 00.31.57 01.14.51 Matthew McCullagh & Andrew Blaikie 01.12.29 02:27:20 Nick George 00:34:48 03:02:08
38 3 Fife Mixed Mix Johanna Paananen & Susan Thomson 00.50.51 Jennifer Kibble 00.37.09 01.28.00 Laurie Anderson & Dave Anderson 01.04.07 02:32:07 Paul Roarty 00:30:55 03:03:02
39 85 Carnethy HRC Ladies “A” FS Hilary Holding & Karen Meikle 00.58.50 Kate Jenkins 00.29.47 01.28.37 Angela Mudge & Jill Mykura 01.04.29 02:33:06 Lucy Colquhorn 00:32:11 03:05:17
40 10 Fife Men “D” MS Roy McLachlan & Tam Donaldson 00.47.22 Ally Bagnal 00.30.38 01.18.00 Stuart Knowles & Frank Popham 01.16.09 02:34:09 John Murdoch 00:31:45 03:05:54
41 36 Carnegie Harriers Senior 2 MS Steven King & Martin Butcher 00.46.14 Willie Rennie 00.30.04 01.16.18 Paul Davies & Paul Hutton 01.21.54 02:38:12 Steven Ogg 00:29:49 03:08:01
42 59 Westerlands “B” MS Keith Adams & Tom Bertulis 00.47.19 Stevie Bell 00.33.06 01.20.25 Graham Kelly & ? 01.10.10 02:30:35 Johannes Courtial 00:38:22 03:08:57
43 65 Hairy Twatters MV Gordon Eadie & Alasdair Hood 00.47.44 David Saddler 00.39.43 01.27.27 Gordon Pryde & Mick Nally 01.07.04 02:34:31 Jill Morrow 00:34:34 03:09:05
44 4 Fife Ladies “A” FS Lorna Sibbett & Jennifer MacMaster 00.48.03 Cathy White 00.32.46 01.20.49 Sarah Legge & Kate Fitzpatrick 01.14.52 02:35:41 Sarah Cullen 00:33:30 03:09:11
45 47 Cosmic Hill Bashers “B” MS Rob Coles & Richard Laing 00.44.36 Mike Stone 00.32.10 01.16.46 Sean O'Sullivan & Derek Johnstone 01.18.17 02:35:03 John Colegraut 00:36:16 03:11:19
46 96 Dundee Hawkhill Super Vets. MSV Alan Stewart & Stuart Morton 00.48.16 Steve Cromar 00.36.28 01.24.44 Dave Nicholson & Charlie Love 01.17.18 02:42:02 Alan Lawson 00:31:58 03:14:00
47 97 Forth Valley Orienteers Mix Louise Longhurst & Kate Thomas 00.58.29 Beccy Osborn 00.36.20 01.34.49 Will Hensman & Fraser Purves 01.06.41 02:41:30 Gary Longhurst 00:33:10 03:14:40
48 90 Carnethy HRC Male Vets. Over 50 MV50 Robin Morris & Nick Macdonald 00.54.47 John Littlewood 00.37.23 01.32.10 John Blair-Fish & Bob Waterhouse 01.20.49 02:52:59 Brian Howie 00:24:23 03:17:22
49 74 Central AC 2 MS David Hay & Allan Gall 00.49.29 Jim Drummond 00.38.25 01.27.54 Hugh Buchanan & Roger Greenaway 01.13.36 02:41:30 Cameron Campbell 00:35:55 03:17:25
50 99 Shotover Hill Runners MS Phil Morant & Stephen Wilson 00.53.07 Jane Ackland 00.35.21 01.28.28 Pat Bartlett & Jon Cross 01.11.40 02:40:08 Pete Murphy 00:37:54 03:18:02
51 29 Harper Collins Publishers MS Diane Gallagher & Andrew Jackson 01.02.21 David Mumford 00.33.22 01.35.43 David Jamieson & Jethro Lennox 01.07.40 02:43:23 Ewan Ross 00:34:58 03:18:21
52 7 Fife Junior Males MJ Liam Hutson & Ryan McIntosh 00.50.05 Alasdair Mudie 00.38.01 01.28.06 Andrew Hood & Connor Hawkins 01.12.34 02:40:40 Mark Buchan 00:37:41 03:18:21
53 76 Corstorphine AAC Vets. MV James Felstead & Jan-Bert VanDenBerg 00.49.43 Sandy Low 00.38.10 01.27.53 Martin Hulme & Martin Caldwell 01.10.07 02:38:00 John O'Hara 00:41:06 03:19:06
54 53 Ochil All Comers MS John MacEwan & Alex King 00.56.44 Sandy Grant 00.33.25 01.30.09 Viv Crampton & Ian Dealtry 01.15.18 02:45:27 Angela Mudge 00:33:41 03:19:08
55 21 Fife Male Super Vets - Over 60s MV60 Dick Westwater & Andy Wright 00.58.54 Joe Holden 00.32.38 01.31.32 Tom Ross & Tom Bowie 01.12.01 02:43:33 Mel Scobie 00:35:38 03:19:11
56 78 HBT 3 – Extemporaneous Effusion (on being appointed to HBT) Mix Byron Cox & Briony Curtis 00.57.04 Dan Gay 00.26.06 01.23.10 Will Mair & Tom Barr 01.10.40 02:33:50 Simon Brown 00:46:08 03:19:58
57 54 Beacon Men 1 MS David Lyon & Malcolm MacFie 00.56.43 Neil MacMillan 00.34.52 01.31.35 Bobby Summers & Angus Bowman 01.14.35 02:46:10 Peter Wombwell 00:34:46 03:20:56
58 84 City of Edinburgh Ladies FS Marietta Van Der Linden & Karen Kealy 00.47.54 Jenny Maclean 00.29.26 01.17.20 Joe Whitehead & Fiona Dixon 01.27.36 02:44:56 Vikki Lomax 00:36:26 03:21:22
59 12 Fife Men “F” MS Gary Barker & David Bee 00.55.27 Colin Brown 00.33.32 01.28.59 John MacFarlane & Doug Robertson 01.15.21 02:44:20 Peter Lambie 00:37:34 03:21:54
60 26 Lomond MV Richard Gatehouse & Derek Jablowski 00.50.16 Alan Graham 00.33.59 01.24.15 Kenny Leinster & David Osborne 01.18.55 02:43:10 Pat Mallett 00:39:30 03:22:40
61 40 Carnegie Harriers Ladies 1 FS Gail Murdoch & Lynne Bennet 00.54.31 Tracey Stamp 00.33.18 01.27.49 Fabienne Thompson & Judith Turner 01.17.01 02:44:50 Helena Sim 00:38:24 03:23:14
62 13 Fife Men “G” MS Stewart Biggar & Grant Laycock 00.57.39 Richard Shaw 00.32.07 01.29.46 David Shepherd & Steven Pennycook 01.15.44 02:45:30 Brian Peachey 00:38:11 03:23:41
63 5 Fife Ladies Vets “A” FV Kim MacGregor & Moira Grainger 00.55.34 Jocelyn Scott 00.33.27 01.29.01 Louise Burt & Cathy Sinclair 01.14.54 02:43:55 Margaret McLaren 00:40:11 03:24:06
64 67 HBT Bonnie Wee Things FS Janis Smith & Jess Batterham 00.54.47 Emma ? 00.35.15 01.30.02 Clair Ward & Eilidh Wardlaw 01.12.31 02:42:33 Ali Johnston 00:45:03 03:27:36
65 43 Lothian Male Senior MS Tosh Brannan & J. Alexander 01.02.03 Ted Finch 00.33.24 01.35.27 Robin Galloway & Andy Kitchen 01.08.06 02:43:33 Ross Milne 00:46:27 03:30:00
66 63 Westerland Ladies Vets. FV Muffy Calder & Gillian Irvine 00.47.55 Jane Robertson 00.43.50 01.31.45 Elsbeth Scott & Christine Menhennet 01.19.26 02:51:11 Val Houston 00:39:21 03:30:32
67 100 Kirkcaldy Swimming Club MS Ian Findlay & Michael Grainger 00.56.59 Ian Findlay 00.40.42 01.37.41 Thomas Binooth & Alex McGuire 01.20.13 02:57:54 Richie Cunningham 00:32:59 03:30:53
68 22 Fife Ladies “B” FS Mandy Waite & Carrie Ruxton 00.55.55 Meike Bateman 00.33.32 01.29.27 Clair Jarvis & Anne Lloyd-Evans 01.27.34 02:57:01 Kristina Lapinova 00:35:43 03:32:44
69 93 Wee County Harriers MS Jonathan Woods & Beryl Junnier 00.58.41 Trevor Andrews 00.37.29 01.36.10 Sid Pask & Gordon McPherson 01.19.32 02:55:42 Jane Binnie 00:37:22 03:33:04
70 81 Dundee RR 2 Mix Allison Strachan & Lorraine Dunbar 01.02.09 Gill Hanlon 00.37.42 01.39.51 Gavin McKinlay & Michael Geoghegan 01.17.00 02:56:51 Daniel Fields 00:36:10 03:33:01
71 20 Fife Men “N” MS Logan Rees & Tom Harris 01.00.32 Mark Harris 00.32.57 01.33.29 Halina Rees & Adam Harris 01.23.57 02:57:26 Roger Rees 00:37:59 03:35:25
72 56 Beacon Mixed Mix George Lees & Lisa Irving 00.52.47 Anna Wombwell 00.44.48 01.37.35 Steve Wombwell & Michael Wombwell 01.12.56 02:50:31 Karen Young 00:44:55 03:35:26
73 48 Cosmic Hill Bashers – Ladies FS Lois Noble & Nataille White 00.50.55 Anita Hamilton 00.34.54 01.25.49 Linda Smith & Elaine Stewart 01.29.21 02:55:10 Anne Stone 00:41:00 03:36:10
74 15 Fife Men “I” MS Jim Close & Stewart Leckie 00.54.05 Robert Annand 00.37.35 01.31.40 Leonard Rhone & Sam Gillespie 01.26.35 02:58:15 Mike Hogg 00:38:50 03:37:05
75 79 East Fife Tri Club MS Scott Urquhart & Chris Scott 00.53.13 Dave Muir 00.30.48 01.24.01 David Wragg & Mark Rochford 01.33.43 02:57:44 Paul Miller 00:40:36 03:38:20
76 61 Westerlands Vets. “B” MV Drew Turnbull & Ian Struthers 00.59.31 Jason Kaushal 00.34.15 01.33.46 Peter Baxter & Brian Brennan 01.20.18 02:54:04 Dugald Cambell 00:44:23 03:38:27
77 37 Carnegie Harriers Senior 3 MS John McTaggart & Colin Reid 00.59.12 Steve Earl 00.32.18 01.31.30 Ryan McKenzie & Andrew Sim 01.26.10 02:57:40 Morna Stewart 00:40:53 03:38:33
78 55 Beacon Men 2 MS Ian Hill & Scott Neil 00.54.15 Peter Brown 00.35.19 01.29.34 Jim Winning & Jim McWhinnie 01.29.22 02:58:56 Bob Mahal 00:39:37 03:38:33
79 39 Carnegie Harriers Veteran 2 MV Ken Daniels & John McArthur 00.58.57 Garry Taylor 00.36.58 01.35.55 Stephen Greer & Alistair McGouldrick 01.26.43 03:02:38 Phil Smithard 00:36:22 03:39:00
80 98 Forth Valley Jokers MS Abigail Longhurst & Victoria Longhurst 00.56.33 David Nicol 00.38.18 01.34.51 Brian Bullen & Lewis Keir 01.20.51 02:55:42 Jamie Nicol 00:43:28 03:39:10
81 14 Fife Men “H” MS Andrew Barker & John Keenleyside 00.56.26 Ron Crab 00.37.47 01.34.13 Jim Taylor & Gordon Thomson 01.29.01 03:03:14 Doug Gunstone 00:37:03 03:40:17
82 31 Kinross Ladies FV Judith Dobson & Hazel Porter 00.52.20 Isabella Carmichael 00.41.12 01.33.32 Anne MacDonald & Christine Myerscough 01.26.54 03:00:26 Gillian Lopez 00:41:51 03:42:17
83 6 Fife Junior Females FJ Kiri Stone & Maya Stone 00.50.09 Kirsty Hamilton 00.38.14 01.28.23 Lucy Duff & Fiona Bracegirdle 01.30.19 02:58:42 Emily Fitzpatrick 00:43:37 03:42:19
84 80 Dundee RR 1 Mix Diana Johnstone & Gerrard Savage 00.58.04 Dave Stewart 00.31.13 01.29.17 Ron McGill & Morag Taggart 01.24.23 02:53:40 Jaqueline McCulloch 00:48:40 03:42:20
85 86 Carnethy HRC Ladies “B” FS Joanne Thin & Lorna Duffy 00.57.22 Joan Wilson 00.34.32 01.31.54 Joanne Anderson & Kate Friend 01.31.36 03:03:30 Hilary Spenceley 00:39:28 03:42:58
86 16 Fife Men “J” MS David Ruxton & Maurice Paterson 01.09.14 Stewart Davidson 00.38.34 01.47.48 Bob Allison & Andy Milne 01.22.32 03:10:20 Jim Morton 00:35:04 03:45:24
87 92 Bellahouston RR Mixed Mix Kate Gray & Dougie MacGregor 01.16.00 Alan Scott 00.33.25 01.49.25 Stuart Mathieson & Brendan Moriarty 01.21.27 03:10:52 Joanne Berry 00:38:09 03:49:01
88 17 Fife Men “K” MS Allan Lees & Bob Beveridge 01.04.39 Chris Clark 00.41.59 01.46.38 Ian Hawkins & Kenny McGuire 01.27.04 03:13:42 George Black 00:36:53 03:50:35
89 62 Westerland Ladies FS Hilary Tweedie & Brenda Paul 01.07.28 Shona Robertson 00.31.22 01.38.50 Ana Talbot & Catriona Miller 01.27.00 03:05:50 Katherine Kirk 00:49:04 03:54:54
90 23 Fife Ladies “C” FS Frances Findlay & Ellie Haresign 00.58.29 Hannah Alcock 00.40.48 01.39.17 Kate Pether-Smith & Anita Laidlaw 01.39.53 03:19:10 Phillipa Ascough 00:39:56 03:59:06
91 24 Fife Ladies Vets “B” FV Fiona Walker & Elizabeth Downs 00.57.59 Catriona Duncan 00.40.02 01.38.01 Hilary Ritchie & Innes Bracegirdle 01.39.21 03:17:22 Sandra Aitken 00:41:54 03:59:16
92 32 Strathearn Harriers Ladies FS Ali Manners & Karen Pass 00.58.05 Shelagh Crighton 00.39.46 01.37.51 Fran Loots & Cathy Tilsbrook 01.48.26 03:26:17 Liz Mestecky 00:39:49 04:06:06
93 18 Fife Men “L” MS Bob Stark & Alastair Robertson 01.04.43 James Baillie 00.35.05 01.39.48 Graham Duncan & Martin Hutson 01.36.18 03:16:06 Bob Mustard 00:50:12 04:06:18
94 83 Anster Haddies “B” Mix Debz Hay & Tracy Chalmers 01.06.47 Ghappie Mathers 00.36.33 01.43.20 Ian Shield & Allan Gibson 01.38.40 03:22:00 Jacqui Murray 00:46:42 04:08:42
95 30 Kinross RR MS Steve Little & Geoff Bilton 01.06.43 Sandy McCalman 00.44.07 01.50.50 Stephen Crawford & Douglas Leitch 01.40.20 03:31:10 Chris Pratt 00:37:40 04:08:50
96 57 Beacon Ladies FS Jean Bowman & Adele Osborne 01.02.35 Yvonne Coull 00.49.47 01.52.22 Shan Lees & Janet McWhinnie 01.32.56 03:25:18 Fiona Mactaggart 00:45:27 04:10:45
97 64 Westerland Ladies SuperVets. FSV Isobel Coombs & Fiona Hutchinson 01.01.44 Pat McLaughlin 00.46.51 01.48.35 Pauline McAdam & Helena McPherson 01.38.28 03:27:03 Sally Struthers 00:46:30 04:13:33
98 25 Fife Ladies Vets “C” FV Caroline Horsburgh & Carol Melville 01.06.01 Anne Whiteford 00.48.40 01.54.41 Charlotte Kirby & Ally McAdam 01.37.59 03:32:40